29 września 2023

Sztućce drewniane – 4 powody, dla których warto ich używać

Jednym z najważniejszych problemów jednorazowych sztućców plastikowych jest to, że zawierają one w sobie toksyczne chemikalia, które mogą się uwalniać w kontakcie z żywnością. Dodatkowo są nieekologiczne, bo wytwarza się je z nieodnawialnych zasobów. Te problemy nie występują, gdy wybierasz sztućce drewniane. Stanowią one zdrowszą alternatywę dla tworzyw sztucznych, są bezpieczne i biodegradowalne. Ale to nie wszystkie ich zalety :-)

Sztućce drewniane – 4 powody, dla których warto ich używać
  1. Sztućce drewniane są bezpieczne
  2. Są neutralne dla potraw
  3. Ekologiczne sztućce drewniane
  4. Trwałe i uniwersalne
  5. Drewniane sztućce jednorazowe – najlepszy wybór


Niezależnie, czy prowadzisz lokal gastronomiczny, organizujesz imprezę plenerową, urodziny, czy po prostu grilla dla znajomych, to sztućce drewniane są dobrym pomysłem. Po pierwsze są jednorazowe, więc nie trzeba dbać o ich mycie, a po drugie o wiele przyjemniejsze w używaniu. Oczywiście fakt, że nie szkodą środowisku jest również pozytywny. Poznaj 5 powodów, dla których warto ich używać!


Sztućce drewniane są bezpieczne


Dużą zaletą drewna jest to, że nie zawiera szkodliwych związków chemicznych i jest całkowicie naturalne. Niestety nie można na to liczyć w przypadku klasycznych widelców, łyżek i noży z plastiku. Jednorazowe sztućce drewniane suszymy w temperaturze 70 °C, a następnie je przechowujemy odpowiednich warunkach obniżonej wilgotności. Takie zabiegi sprawiają, że drewno zachowuje swoje właściwości i nie rozwijają się w nim mikroorganizmy. Jest po prostu bezpieczne.

Każdy z nas pamięta te nieprzyjemne podrażnienia powstałe przez przybory z tworzywa. Gdy wybierasz sztućce drewniane, nie ma z tym problemu, bo mimo swojej trwałości naturalny materiał jest miększy i milszy w dotyku. Dodatkowo łyżki drewniane, widelce i jednorazowe noże z drewna poddajemy procesowi frezowania. Sprawia to, że ich krawędzie są gładkie i nie ranią warg, zapewniając komfort użytkowania.


Są neutralne dla potraw


Drewno jest neutralne dla potraw pod względem chemicznym i nie zaburza ich smaku. Jest to dosyć istotna cecha dla każdego, kto serwuje swoje dania i chce, by goście mogli cieszyć się naturalnymi aromatami. Oczywiście sztućce drewniane są także obojętne pod kątem chemicznym. Ani nie reagują na ciepło, ani nie wydzielają żadnych związków.


Ekologiczne sztućce drewniane


Największą zaletą używania drewnianych sztućców jest to, że są one w 100% kompostowalne. Możesz korzystać z nich i pomagać środowisku. Plastik potrafi rozkładać się setki lat, a drewniany widelec, czy łyżka jest naturalny, więc przyroda traktuje go jak opadły liść lub gałąź. Jest to bardzo ważny aspekt korzystania z jednorazowych sztućców drewnianych, gdyż nie zaśmiecając one naszego otoczenia.

Warto zwrócić także uwagę na to, że sztućce drewniane nie zawierają w sobie szkodliwych związków chemicznych. Jest to korzystne tak samo dla ich użytkownika, jak i środowiska. Sprawia to, że te przybory są całkowicie bezpieczne. Drewno jest materiałem odnawialnym, co oznacza, że nigdy się nie wyczerpie, jeśli lasy będą odpowiednio zarządzane. Używając jednorazowych sztućców drewnianych, zapewniasz mądre wykorzystanie odnawialnych zasobów naturalnych.


Trwałe i uniwersalne


W Wytwórni Drewnianych Sztućców i Patyczków wykonujemy nasze produkty z selekcjonowanego drewna brzozowego i bukowego. Dzięki temu jednorazowe sztućce drewniane są lekkie i trwałe. Nie wyginają się, gdy kroisz nimi potrawy i nie pękają. Duża zaleta, prawda? Każdy pamięta, jak niewygodne jest jedzenie plastikowymi sztućcami z nadzieją, że się nie złamią :-)

Nasze sztućce drewniane dostarczamy zarówno w zestawach (widelec-nóż oraz łyżka-widelec-nóż), jak i osobno. Dzięki temu z łatwością wyposażysz swoją kuchnię w te praktyczne przybory, serwując gościom różnorodne dania. Warto zaznaczyć, że ten produkt tak samo dobrze sprawdza się w restauracji, kawiarni, na imprezach plenerowych i w domu. Uniwersalność jednorazowych sztućców z drewna powoduje, że są najlepszą alternatywą dla tych plastikowych, z którymi jest więcej problemów niż korzyści.


Drewniane sztućce jednorazowe – najlepszy wybór


Drewniane sztućce jednorazowe to znacznie lepsza alternatywa dla tych z tworzywa, które zapełniają światowe wysypiska śmieci. Są bezpieczne dla gości i środowiska, a także trwałe i nie podrażniają skóry. Wybierając je, masz mieć pewność, że komfort korzystania ze sztućców drewnianych zostanie doceniony przez smakoszy dowolnych potraw :-)

Jeżeli chcesz kupić sztućce drewniane - zapraszamy do naszego sklepu internetowego.

Copyright © 2023 Wytwórnia drewnianych sztućców i patyczków - Fyda

Realizacja strony strony internetowe oświęcim

Dziękujemy, Twoje zapytanie zostało wysłane. Prosimy oczekiwać kontaktu z naszej strony.

Formularz kontaktowy

Wysyłając wiadomość z naszego formularza zgadzasz się by Wytwórnia Drewnianych Sztućców i Patyczków - Zdzisław Fyda przetwarzała podane w formularzu kontaktowym dane osobowe, a w szczególności adres poczty elektronicznej w celu nawiązania lub ukształtowania stosunku prawnego w rozumieniu art. 18 ust 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r. Nr 144 poz. 104). Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści danych oraz ich poprawiania.