03 października 2023

Jak wybrać jednorazowe sztućce drewniane i patyczki?

Niezależnie, czy sztućce drewniane jednorazowe, patyczki lub mieszadełka wykorzystujesz w gastronomii, domu bądź na imprezie plenerowej, to musisz wybrać jakiś produkt. Jednak czym się kierować? Ceną? Materiałem? Ekologią? Metodą wykonania? Czynników wpływających na jakość sztućców i innych przyborów jest wiele, więc dzisiaj o nich wszystkich opowiemy.

Jak wybrać jednorazowe sztućce drewniane i patyczki?
  1. Sztućce drewniane, patyczki i mieszadełka a sposób wykonania
  2. Ekologiczne i bezpieczne sztućce drewniane i patyczki gastronomiczne
  3. Podsumowanie


Sztućce drewniane, patyczki i mieszadełka a sposób wykonania


Na rynku dostępne są różne jednorazowe sztućce drewniane, patyczki i mieszadełka, różniąc się sposobem wykonania. Najtańsze produkty importowane z Azji są zazwyczaj niższej jakości, a korzystanie z nich może nie być przyjemne dla Twoich klientów lub gości. Dobre sztućce jednorazowe z drewna tworzy się tak, by zapewniamy maksymalny komfort użytkowania i tym powinno się kierować w ich wyborze.

Ważne jest dobranie odpowiedniego drewna i jego wyselekcjonowanie. W Wytwórni drewnianych sztućców i patyczków zawsze decydujemy się na drzewo brzozowe i bukowe, gdyż dają one najlepszy współczynnik jakości do ceny. Oba typy drewna są trwałe i elastyczne, więc nawet pod naciskiem nie pękają tak łatwo jak jednorazowe sztućce z plastiku, czy tanich drzew.

Dodatkowo jednorazowe sztućce drewniane z drewna brzozowego, czy patyczki z buku nie przenoszą smaków i zapachów potraw. Pozwala to ich użytkownikom bez przeszkód spożywać dowolne potrawy, nie obawiając się o ich walory kulinarne. Oczywiście sam materiał, to nie wszystko. Istotne jest, by sztućce drewniane, mieszadełka do kaw lub patyczki do szaszłyków zostały odpowiednio wykonane.

W tym celu stosujemy frezowanie, które wygładza krawędzie, czyniąc je łagodnymi, dlatego niwelujemy ryzyko wystąpienia podrażnień na skórze oraz pozostawienia drzazg. Po procesie produkcyjnym stawiamy na dokładne suszenie w temperaturze do 70 °C. Ten zabieg zabija wszelkie drobnoustroje, a także utrzymuje sztućce drewniane i patyczki w dobrej kondycji. Nie bez znaczenia pozostaje również fakt magazynowania naszych wyrobów w odpowiedniej temperaturze i wilgotności. Tylko takie produkty uzyskują najwyższą jakość, dzięki której bez obaw zaproponujesz je swoim gościom.


Ekologiczne i bezpieczne sztućce drewniane i patyczki gastronomiczne


Sztućce jednorazowe wykonane z tworzywa sztucznego mogą się topić lub wydzielać szkodliwe związki w kontakcie z wyższą temperaturą. Jest to niebezpieczne dla Twoich gości, ale i środowiska naturalnego po ich użyciu. W przypadku drewna nie spotykamy się z tymi problemami. Ponadto sztućce drewniane, czy patyczki do hamburgerów są biodegradowalne. Oznacza to, że, nawet gdy znajdą się na łonie natury, to nic się nie stanie, gdyż z niej się wywodzą.

Drewno rozkłada się naturalnie, a fakt, że nie nasączamy naszych produktów żadnymi preparatami, sprawia, że środowisko się nie zanieczyści. Co ważne, sztućce drewniane jednorazowe pochodzą z materiału odnawialnego. Mądre gospodarowanie lasami sprawia, że dostarczają one drewna bez ryzyka, że go zabraknie. Zresztą sama jego produkcja i obróbka jest o wiele bardziej ekologiczna niż w przypadku produktów z tworzyw sztucznych.


Podsumowanie


Czy wiesz już jak wybrać jednorazowe sztućce drewniane i patyczki? Opisaliśmy najważniejsze cechy takiego produktu, który możesz spokojnie zamówić do swojego punktu gastronomicznego, na imprezę plenerową, a nawet do domu. Poznaj zasady wyboru sztućców drewnianych w skrócie:

  • wykonane z odnawialnego drewna, które jest trwałe i elastyczne;
  • biodegradowalne;
  • poddane frezowaniu, które wygładza krawędzie;
  • suszone w wysokiej temperaturze;
  • przechowywane w odpowiedniej wilgotności i temperaturze;
  • nie zaburzają smaku i zapachu potraw;

Jeżeli chcesz kupić sztućce drewniane - zapraszamy do naszego sklepu internetowego.

Copyright © 2023 Wytwórnia drewnianych sztućców i patyczków - Fyda

Realizacja strony strony internetowe oświęcim

Dziękujemy, Twoje zapytanie zostało wysłane. Prosimy oczekiwać kontaktu z naszej strony.

Formularz kontaktowy

Wysyłając wiadomość z naszego formularza zgadzasz się by Wytwórnia Drewnianych Sztućców i Patyczków - Zdzisław Fyda przetwarzała podane w formularzu kontaktowym dane osobowe, a w szczególności adres poczty elektronicznej w celu nawiązania lub ukształtowania stosunku prawnego w rozumieniu art. 18 ust 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r. Nr 144 poz. 104). Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści danych oraz ich poprawiania.